Koření Samuel Koření Samuel Koření Samuel Koření Samuel Koření Samuel


Koření podle Magdaleny Rettigové

Informace o produktu

Název produktu Koření podle Magdaleny Rettigové
Druh Směs koření SAMUEL bez soli a glutamátu
Cena 312,00 Kč


Obrázky výrobku

Koření od Samuela - koreni podle magdaleny rettigove koreni samuel
Koření od Samuela -

Popis produktu

Jak jsem již psal u staročeského koření, nechal jsem se inspirovat českou buditelkou a spisovatelkou z let 1785-1845 a udělal si ponejprv pro sebe několik míšeninek podle její kuchařky. Výsledkem je pět různých příprav ( kdysi výraz pro směs koření). Vyzkoušel jsem i pár receptů a musím konstatovat, že ne vše se povedlo. Směsi koření jsou však bezesporu chuťovou jedničkou. Kde jsou však dnešní chuťové zvyklosti oproti době Magdaleny Rettigové.

Zvykli jsme postupem času na výraznější stravu? Solíme víc jak je zdrávo? Pomlouváme glutaman a pak si dáme ke svačině čínskou polévku? Hledáme marně majoránku která by voněla jak majoránka od babičky? Co všechno jíme od továrníku dnešní doby? Proč nad tím svorně zavíráme oči? S výmluvou , že s tím nic nenaděláme? Takových otázek od vaření až k politice by bylo nespočet. Hlavní důvod v tomto případě je koření ze kterého jsem míšenky podle Magdaleny Rettigové udělal. Nebylo to jednoduché a celý srpen jsem vařil a vařil podle kuchařky a testoval v různých poměrech její návody na přípravu míšenek, tedy směsí koření. Výsledkem je pět různých druhů směsí a protože jsem si nevěděl rady jak směsi pojmenovat, použil jsem pro označení písmena MM a očísloval od 1 do 5.

Prví je Míšeninka majoránková (drcená bio majoránka, květ muškátu,bio pepř černý, bio hřebíček,zázvor), dále pak Míšeninka majoránková na jiný způsob (na jemno drcená kvalitní bio majoránka,muškátový květ, zázvor, muškátový oříšek, citronová kura), Míšeninka šalvějová(jemně drcená šalvěj, nové koření, jemně mletý bio pepř, hřebíček, drobně drcená citronova kůra, bio zázvor), Míšeninka z dymiánu (drcený tymián, kerblík, nové koření, citronová kůra, zázvor), jemně mletý bio pepř, bio hřebíček mletý)  a poslední Míšeninka houbová ( směs drcených lesních hub,mletý květ, drcený kmín český, zázvor mletý, muškátový oříšek)

kucharka magdalena rettigova koreni od samuela

Jedna z nich je velice podobná směsi naší babičky Anny, kterou máme již léta pod názvem Babiččino staročeské. Jiné sady koření zde:

.Darkove baleni koreni od Samuela

Když se nyní vrátím k těm otázkách a hlavně k tomu, kde najít tu pravou chuť co známe ze vzpomínek musím se dostat k bio produktům. Podle mých zkušeností jsou právě bio koření plnější a sytější než běžná koření. Velkou roli také hraje země původu, neb kde rostou voňavé banány nemusí být i voňavá majoránka. Dali jsme dohromady to nejlepší co bylo možné z Čech a z dovozu hřebíček v bio kvalitě, stejně jako pepř a jiná koření abychom připravili směs prvotřídní kvality. 

Míšeninky najdou uplatnění v běžné kuchyni. Vhodné do polévek, na veškerá masa - včetně skopového a ryb, k čočce, luštěninám, zelenině, do rozličných karbanátků a mletých mas, do paštik i pomazánek, do omáček, na kuřecí, husu nebo na sváteční kachnu.  

Tato koření nabízíme v ucelené sadě. Sada pěti různých míšenek od Magdaleny Rettigové. Každý sáček o obsahu 100 ml., včetně dárkové krabičky a lopatky na koření.

Malá sada zde:

sada darkova koreni od mdr

Tato sada v plechové dóze zde: 

 

Nákupní košík

Položek: 0
Cena: 0,00 Kč

Zákazník